Pracujące Mamy - program szkoleniowo doradczy oraz staże/praktyki dla młodych matek

Porady dla pracujących mam - zadaj pytanie, porozmawiaj, zadzwoń...
Prawnik Psycholog Doradca zawodowy

Aktualności

ALFABET FINANSOWY

Dodano: 2010-08-10

Vademecum finansów osobistych i biznesu

d jak dyscyplina finansowa

Jeśli ktoś zapyta mnie, co jest najważniejsze w zarządzaniu osobistymi finansami, odpowiem bez wahania: dyscyplina!
Powszechnie panuje przekonanie, że zarabianie pieniędzy jest trudne. Tymczasem jest wiele osób, dla których zarabianie jest łatwe, natomiast znacznie trudniejsze jest utrzymanie pieniędzy.

Pracujemy coraz krócej

Dodano: 2010-08-11

Informacja prasowa z portalu rynekpracy.pl


W ciągu ostatniej dekady obserwujemy zmniejszanie się czasu pracy. W 2008 roku średnia liczba przepracowanych godzin w krajach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) spadła o 3% w porównaniu do 1998 roku.

Ile jest warte wykształcenie?

Dodano: 2010-08-08

Informacja prasowa z potralu wynagrodzenia.pl


Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak,  wynika, że w 2009 roku najwyższe płace otrzymywały osoby z tytułem magistra lub inżyniera. Wynagrodzenia połowy z nich mieściły się w przedziale od 2 750 do 6 500 PLN. Najmniej zarabiała grupa pracowników ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej lub zawodowej. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 2 400 PLN.

Kim jest Howard Webb?

Dodano: 2010-08-05

Informacja prasowa z portalu rynekpracy.pl

Najbardziej znany sędzia z RPA, Jerome Damon, mieszka w Kapsztadzie, gdzie… uczy w szkole młodzież. Nauczyciel to popularny zawód wśród arbitrów, co potwierdza kolejny przykład: Nowozelandczyk Peter O'Leary, który pracuje w Hillcrest High School. Z kolei jego rodak – Michael Hester jest oficerem marynarki. Najbardziej kojarzony w Polsce – angielski sędzia Howard Webb, to dyplomowany policjant...

Jaki portfel, taki urlop

Dodano: 2010-08-03

Informacja prasowa z portalu rynekpracy.pl

W 2009 roku statystyczny Polak wypoczywał poza domem jedynie przez tydzień. To mało, ale więcej niż w 2004 czy 2006 roku, kiedy urlop trwał niewiele ponad 5 dni.

W jaki sposób pogodzić obowiązki rodzinne z obowiązkami zawodowymi?

Dodano: 2010-08-03

Czas jest niezwykłym elementem naszego życia. Nadaje mu określone ramy i wymiar. Potrafi w znaczący sposób wpłynąć na naszą percepcję zdarzeń. Chwilami dodaje skrzydeł, kiedy indziej bezlitośnie weryfikuje marzenia i plany.

Dialog społeczny po europejsku

Dodano: 2010-07-28

Informacja prasowa z portalu rynekpracy.pl

Europejskie Badanie Przedsiębiorstw pokazuje, że dialog społeczny na „Starym Kontynencie” prezentuje się całkiem przyzwoicie. Ponad 60% pracowników należy do związków zawodowych lub rad pracowniczych.

Dlaczego boimy się działaności gospodarczej?

Dodano: 2010-07-24

Najczęściej popełniany błąd to brak planowania finansów.

Finanse to taka dziedzina , że nie możemy iść na żywioł i liczyć , że jakoś to będzie. O ile prowadząc dużą firmę jest dla nas oczywiste , że trzeba mieć dobrą księgową doradcę podatkowego i finansowego to już prowadząc jednoosobową działalność czy niewielką rodzinną firemkę często o tym zapominamy.

Aktywa i Pasywa, czyli elementarz finansowy

Dodano: 2010-07-23

Dom –kupiony na własny użytek i zamieszkały przez nas to pasywa , bo generuje jedynie koszty związane z jego utrzymaniem a nie zyski ( podatki od nieruchomości, opłaty za wodę , ścieki, wywóz śmieci, energię , gaz , ogrzewanie, remonty ).

Nasza przyszłość finansowa zależy od nas

Dodano: 2010-07-22


Może się to wydawać dość absurdalne, większość z nas szuka wokół siebie winnych za swoje porażki. Państwo jest winne, szkolnictwo, rodzice, małżonek, dzieci, wspólnik itd…