Pracujące Mamy - program szkoleniowo doradczy oraz staże/praktyki dla młodych matek

Porady dla pracujących mam - zadaj pytanie, porozmawiaj, zadzwoń...
Prawnik Psycholog Doradca zawodowy

Aktualności

Kilka słów o parytetach

Dodano: 2010-06-27

Informacja prasowa z portalu rynekpracy.pl

Polska ustawa zasadnicza gwarantuje kobietom i mężczyznom równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym. Rzeczywistość – zwłaszcza w sferze biznesu - wygląda jednak inaczej. Charakterystyczna jest tendencja – im wyższe stanowiska, tym coraz mniej pań.

Po raz VII mieliśmy przyjemność organizować konferencję...

Dodano: 2010-06-28

... w ramach projektu www.pracujacemamy.pl - kampania promocyjno-informacyjna. Tym razem spotkaliśmy się 24.06.2010 r. w Złotoryi.

Jedna książka zmieniła moją przyszłość- Historia kobiety przedsiębiorczej

Dodano: 2010-06-26

Moja przygoda z biznesem zaczęła się w momencie, kiedy wpadła mi w ręce książka Roberta Kiyosaki „Kwadrant przepływu pieniędzy”. Od tamtego momentu wiedziałam, że swoją przyszłość zwiąże z prowadzeniem własnej firmy. Wszystko dlatego, że zawsze marzyły mi się podróże w odległe zakątki świata, ale nie takie z biurem podróży a samodzielne, gdzie oprócz zwiedzania zabytków, można poznać ludzi i ich kulturę.

Pracy w logistyce przybywa, ale płace mniejsze od oczekiwań

Dodano: 2010-06-21

Informacja prasowa z portalu wynagrodzenia.pl

Jak wynika z raportu międzynarodowej giełdy transportowej Teleroute, od początku tego roku sytuacja w branży transportowej systematycznie się poprawia. Widoczny wzrost zamówień spowodował też zwiększone zapotrzebowanie na nowych pracowników, co potwierdzają dane serwisu Pracuj.pl.

Zapraszamy na czat z PSYCHOLOGIEM

Dodano: 2010-06-19

Czat obędzię się dnia 21.06.2010 roku pomię⌂dzy godziną 19.00 a 21.00.

UWAGA!!! Dostępny będzie tylko dla zalogowanych użytkowników portalu.

Zapraszamy na czat z PRAWNIKIEM

Dodano: 2010-06-15

Czat obędzię się dnia 16.06.2010 roku pomię⌂dzy godziną 16.00 a 18.00.

UWAGA!!! Dostępny będzie tylko dla zalogowanych użytkowników portalu.

Zapraszamy na seminarium w Złotoryi...

Dodano: 2010-06-13
Już po raz VII spotkamy się na seminariach / konferencjach w ramach projektu "www.pracujacemamy.pl - kampania promocyjno-informacyjna". Tym razem zapraszamy do Hotelu Qubus, Plac Reymonta 7, Złotoryja.

Dzisiaj jest Czas Inżynierów - Studiuj na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze

Dodano: 2010-06-14

Dla wszystkich tegorocznych maturzystów nadszedł czas podjęcia decydujących o przyszłości, decyzji. Dla części będzie to wybór wymarzonego kierunku studiów, uczelni i często miasta, w którym uczelnia ta się znajduje.

Bezrobotny bezrobotnemu nie równy

Dodano: 2010-06-12

W Polsce mamy dwa podstawowe źródła danych o bezrobociu. Pierwsze z nich to sprawozdania urzędów pracy dotyczące bezrobocia rejestrowanego. W tym przypadku definicja bezrobotnego wynika z zapisów pochodzących z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Drugie to ankietowe Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL).

Dziurawa emerytura

Dodano: 2010-06-06

Chyba nie jest nam już obce stwierdzenie, że ZUS ma niedobory. Co roku rząd dopłaca do ZUS miliardy złotych. Wiemy także, że ZUS ratuje się zaciągając kredyty. Co to dla nas oznacza? Sprawę niedoborów w kasie ZUS miał załatwiać FRD – Fundusz Rezerwy Demograficznej. Po pierwsze zakładano dużo większe wpływy do FRD...