Pracujące Mamy - program szkoleniowo doradczy oraz staże/praktyki dla młodych matek

Porady dla pracujących mam - zadaj pytanie, porozmawiaj, zadzwoń...
Prawnik Psycholog Doradca zawodowy

Aktualności

Agencja „Senior” – Mój pomysł na biznes!

Dodano: 2012-01-09

Trzy lata temu zaoferowałam zaprzyjaźnionej ze mną rodzinie, pomoc w znalezieniu godnej zaufania opiekunki dla chorej babci. Udało się! Opiekunka pomagała staruszce w podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych. Dbała, by zażywała leki o właściwej porze, brała kąpiel i zjadała ciepłe posiłki. Moim przyjaciołom pomoc opiekunki ułatwiła organizację życia domowego. Czas permanentnego zapracowania powoduje, że ludzie potrzebują opiekunek również dla swoich starszych rodziców i dziadków, nie tylko dla swoich dzieci.

Rusza rekrutacja do projektu BIZNESŁOMENKI Z DOLNEGO ŚLĄSKA

Dodano: 2011-12-08

Szanowne Panie!!

Poniżej umieszczamy zostały dokumenty rekrutacyjne, które należy wypełnić i składać na adres Fundacji (ul. Dmowskiego 2/4, 58-300 Wałbrzych) w terminie od 19 grudnia 2011 do 20 stycznia 2012 roku.

Nowy projekt: Biznesłomenki Z Dolnego Śląska

Dodano: 2011-11-24

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie "Biznesłomenki z Dolnego Śląska" informujemy, że dokumenty rekrutacyjne wraz z terminem rekrutacji będą dostępne na stronach: www.fee.pl, www.petraconsulting.pl oraz www.pracujacemamy.pl do 30 listopada 2011r.

HALO NIANIA - przykład pomysłu na biznes dla przedsiębiorczych kobiet

Dodano: 2011-11-22

Motywem, dzięki któremu powstała nasza Agencja – HALO NIANIA usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne dla dzieci, był mój i wielu znajomych mam powrót do pracy po urlopie macierzyńskim i związane z tym problemy, różnej natury.
Problem pierwszy: czy zostawiając swojego Malucha na 6 – 8 godzin dziennie przez min. 5 dni w tygodniu, będzie między nami ta niepowtarzalna więź?

Problem drugi: czy wracając do pracy będę potrafiła pogodzić wychowywanie Córeczki z pracą zawodową?

PŁACA MINIMALNA W POLSCE I W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ

Dodano: 2011-10-17

Informacja prasowa portalu wynagrodzenia.pl

Obecnie wynagrodzenie minimalne stosuje dwadzieścia spośród dwudziestu siedmiu krajów Unii Europejskiej.
O wysokości wynagrodzenia minimalnego w państwach Unii decyduje rząd lub rząd wraz z partnerami społecznymi.
W Polsce wysokość wynagrodzenia minimalnego ustalana jest w wyniku negocjacji członków Komisji Trójstronnej, czyli związków zawodowych, pracodawców oraz strony rządowej.
W 2011 roku stawka płacy minimalnej w Polsce wynosi 1 386 PLN.

40,8 h na tydzień – tyle pracujemy

Dodano: 2011-10-16

Informacje prasowa portalu rynekpracy.pl

Wakacje w pracy dają się we znaki wielu z nas. Dzieje się tak między innymi za sprawą kolegów-urlopowiczów, którzy, wyjeżdżając na wypoczynek, zostawiają nam stos ponadprogramowej pracy. Trzeci kwartał obfituje przez to tradycyjnie w godziny nadliczbowe, a ogólne statystyki czasu pracy lekko się podnoszą.

NEETs – młodzież, która robi „nic”

Dodano: 2011-10-17

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Niemal 11% Polaków w grupie wiekowej 15-24 lata nie uczy się, nie chodzi do pracy i nie uczestniczy w żadnych szkoleniach czy kursach. Jednym słowem robi przysłowiowe „nic”, co wystarczy, aby określić ich mianem NEETs (ang. Not in Education, Employment or Training).

Pokolenie Z szuka pracy

Dodano: 2011-10-16

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Nazywa się ich różnie. W zależności od kraju są pokoleniem 1 000 euro, generacją praktyk, straconym pokoleniem. Oni sami mówią o sobie „oburzeni” lub – nawiązując do popularnego produktu firmy Apple – IPOD, co po rozszyfrowaniu i w wolnym tłumaczeniu z angielskiego oznacza: niepewni, pod presją, nadmiernie opodatkowani, zadłużeni.

COOLHUNTER – ŁOWCA NOWYCH TRENDÓW

Dodano: 2011-10-16

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

W Polsce zawód coolhuntera, tj. osoby, która zajmuje się obserwacją, wykrywaniem i przewidywaniem nowych trendów konsumenckich, to wciąż bardzo młoda profesja. Mimo to zaczyna być obecna w świadomości specjalistów do spraw rynku pracy. W 2010 roku zawód ten został po raz pierwszy ujęty w najnowszej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności. Termin zyskał tez oficjalne polskie tłumaczenie – analityk trendów rynkowych.

Ile pracy w pracy polskiego nauczyciela?

Dodano: 2011-10-10

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Roczny urlop dla poratowania zdrowia, niemal 100 dni wolnych od pracy, 20-godzinny etat – może się wydawać, że zawód nauczyciela to istna sielanka. Z drugiej strony obowiązki, które mogą zajmować więcej czasu niż przewiduje umowa, stresująca praca i nie najwyższa pensja. Jak naprawdę jest w polskim szkolnictwie?