Pracujące Mamy - program szkoleniowo doradczy oraz staże/praktyki dla młodych matek

Porady dla pracujących mam - zadaj pytanie, porozmawiaj, zadzwoń...
Prawnik Psycholog Doradca zawodowy

Aktualności

Za granicę po figę z makiem

Dodano: 2011-10-10

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Pomidory zamiast kokosów, Kolejne obozy pracy we Włoszech, Mądry Polak po szkodzie – to tylko wybrane tytuły publikacji, które pojawiły się w polskiej prasie w ostatnich 10 latach. Europejski rynek pracy otworzył Polakom szansę na szybki zastrzyk gotówki. Nadzieja na zarobek skłoniła rodaków do przyjmowania ofert atrakcyjnych, lecz niesprawdzonych.

Biznesłomenki z Dolnego Śląska

Dodano: 2011-10-06

Nowy projekt finansowany ze środków EFS, w ramach Priorytetu VI, Działania 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dostał dofinansowanie.

Głównym celem projektu jest utworzenie co najmniej 40 nowych podmiotów gospodarczych przez kobiety z Dolnego Śląska.

Komentarz do danych GUS na temat bezrobocia

Dodano: 2011-10-10

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Z opublikowanych dziś przez GUS danych wynika, że w lipcu 2011 roku stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 11,7%. To o 0,1 punktu procentowego mniej niż przed miesiącem, ale o 0,2 punktu procentowego więcej niż przed rokiem.

„BILECIKI DO KONTROLI”, CZYLI KIM JEST REWIZOR BILETÓW

Dodano: 2011-10-10

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Zablokowane kasowniki, nerwowa atmosfera i w końcu to nieprzyjemne zdanie: „Proszę przygotować bilety do kontroli”. Wtedy wiadomo już na pewno, że w autobusie czy tramwaju spotkała nas kontrola. Zachowania ludzi są różne. Niektórzy posłusznie wyciągają dowody przejazdu, inni zostają i tłumaczą, dlaczego ich nie mają, pozostali wybiegają na najbliższym przystanku. Jedno jest pewne – spotkanie z rewizorem biletów nie należy do najprzyjemniejszych. A dlaczego tak jest? Przecież „kanar” to zawód jak każdy inny.

Czy masz pourlopową depresję?

Dodano: 2011-10-10

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Każdy pracownik marzy o urlopie i czeka na niego przez cały rok. Jednak „powrót do rzeczywistości”, czyli koniec wakacji i ponowne pojawienie się w pracy, może być bardzo nieprzyjemny.

Autobusem do pracy

Dodano: 2011-09-18

Infirmacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Jak dojechać do pracy? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Najlepiej mają oczywiście te osoby, których firma znajduje się „rzut beretem” od domu. W przypadku, kiedy miejsca zamieszkania i zatrudnienia dzieli od kilku do kilkudziesięciu kilometrów, sprawa nie jest już tak oczywista, a wybór środka lokomocji to nie tylko kwestia wygody, ale również kosztów. Jak wynika z analiz firmy badawczej Euro RSCG, połowa Polaków dojeżdża do pracy komunikacją miejską. 34% decyduje się na własny samochód. Pozostali preferują bardziej ekonomiczne opcje. 10% z nas chodzi do pracy pieszo, a 6% wybiera rower.

Długotrwale bezrobotni – ofiary czy oszuści?

Dodano: 2011-09-08

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Lenie, darmozjady, oszuści czy może ofiary systemu kapitalistycznego? Osoby, które miesiącami figurują na liście bezrobotnych wywołują wśród Polaków skrajne emocje. Nic dziwnego – z punktu widzenia wielu pracujących, brak pracy to tylko „przykrywka” dla rzeczywistych powodów rezygnacji z oficjalnego zatrudnienia.

Weź udział w rewitalizacji Placu Konstytucji 3. Maja w Wałbrzychu

Dodano: 2011-09-08

Jesteś mieszkańcem Nowego Miasta lub innej dzielnicy i zależy ci na zmianie miasta? Weź udział w rewitalizacji Placu Konstytucji 3. Maja! finansowanej przez Toyotę w ramach akcji „Zielony Wałbrzych”.

Chcemy zmienić Wałbrzych na lepsze. Zaczynamy od Placu Konstytucji 3 Maja zlokalizowanego w historycznej części Wałbrzycha - w centrum dzielnicy Nowe Miasto. Pomóż nam w tej zmianie.

Ilu lekarzy w Polsce?

Dodano: 2011-09-08

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Lekarzy w szpitalach często się podziwia, a w mediach (szczególnie w Internecie) krytykuje. Prestiż i sława to bowiem tylko jedna strona medalu. Pod hasłem medyk kryją się odpowiedzialność i codzienny strach o ludzkie życie. Mimo to chętnych do wykonywania tego zawodu nie brakuje.

Pracownicze samobójstwa – kogo to dotyczy?

Dodano: 2011-09-08

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

W latach 2008 i 2009, na przestrzeni 20 miesięcy, wśród pracowników jednej z francuskich firm doszło do 25 samobójstw. Ostatni incydent miał miejsce w kwietniu 2011 roku, kiedy kolejny zatrudniony dokonał samospalenia na parkingu jednej z siedzib.