Pracujące Mamy - program szkoleniowo doradczy oraz staże/praktyki dla młodych matek

Porady dla pracujących mam - zadaj pytanie, porozmawiaj, zadzwoń...
Prawnik Psycholog Doradca zawodowy

Aktualności

Nie żądamy urlopu na żądanie

Dodano: 2011-02-02

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Obecnie polski pracownik może wykorzystać 4 dni urlopu na żądanie w ciągu roku. Przepisy pozwalają mu wziąć wolne w dowolnym terminie, bez uprzednich uzgodnień z pracodawcą i podania przyczyn. Większość pracujących rzadko decyduje się jednak skorzystać z tego przywileju. Z sondy przeprowadzonej przez portal rynekpracy.pl wynika, że w 2010 roku z takiej formy urlopu nie skorzystało w ogóle 63% pracowników. Jeśli dochodziło do takiej sytuacji, Polacy najczęściej zdecydowali się na 1 lub 2 dni w ciągu 12 miesięcy. Z kolei 3 dni „kacowego” wykorzystało jedynie 5,16% respondentów. Pełną pulę urlopu na żądanie spożytkowało 8,7% badanych.

Ile zarabiają sekretarki i asystentki?

Dodano: 2011-01-30

Informacja prasowa portalu wynagrodzenia.pl

Praca sekretarek i asystentek na pierwszy rzut oka nie wydaje się być trudna i wymagająca. Wielu pracodawców wie jednak, że bez odpowiedniej osoby na tym stanowisku sprawne działanie firmy może zostać poważnie zakłócone. Coraz częściej asystentki muszą biegle władać językami obcymi, mieć ukończone odpowiednie kursy i szkolenia, czy obsługiwać specjalistyczne oprogramowanie. Niestety, jak pokazują dane, zarobki na tym stanowisku znacznie odbiegają od przeciętnego poziomu w kraju.

Ile w 2010 roku zarabiali Polacy?

Dodano: 2011-01-24

Informacja prasowa portalu wynagrodzenia.pl

Mediana całkowitego wynagrodzenia miesięcznego brutto wyniosła w 2010 roku 3 500 PLN – wynika z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak. Połowa badanych zarabiała pomiędzy 2 350 PLN a 5 500 PLN

ALFABET FINANSOWY

Dodano: 2011-01-04

Vademecum finansów osobistych i biznesu

g jak Generowanie przychodów....

 

Określenie „generowanie” pochodzi z łaciny. Generare oznacza płodzić, rodzić. Na pewno chcesz być finansowo płodny. Jak zatem możesz generować, czyli wytwarzać przychody?

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO PRACY

Dodano: 2010-12-27

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Kupno choinki, karpia czy wreszcie prezentów świątecznych to duże obciążenie dla domowego budżetu. Tym, którzy potrzebują „dorobić” w tym okresie, naprzeciw wychodzi rynek pracy. Możliwości jest bardzo wiele, można zostać Mikołajem, Aniołkiem, Elfem czy nawet Diabłem. Jeśli jednak ktoś nie lubi pracować w przebraniu, może poszukać innych zajęć, takich jak pomoc przy sprzedaży choinek czy karpi lub przy pakowaniu prezentów. Istnieje również możliwość zatrudnienia się na przykład w fabryce bombek świątecznych lub przy odławianiu karpi. Obok zalet – głównie w postaci dodatkowego zarobku –  świąteczne zawody mają również swoje wady: są sezonowe. Cenna wskazówka: poszukiwanie pracy najlepiej rozpocząć już w listopadzie, ponieważ wtedy pojawia się najwięcej ogłoszeń i najłatwiej znaleźć świąteczną pracę.

KTO NIE PRACUJE W WIGILIĘ?

Dodano: 2010-12-27

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

W naszym kraju Wigilia Świąt Bożego Narodzenia nie figuruje na liście dni wolnych od pracy. Niektórzy Polacy biorą w ten dzień urlop, inni korzystają z dobrej woli pracodawcy i wychodzą do domu o kilka godzin wcześniej. W Europie są jednak kraje, w których już 24 grudnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Są to Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Finlandia, Węgry, Łotwa oraz Słowacja.

Życzenia Świąteczne

Dodano: 2010-12-21

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia z dala od zmartwień i trosk życia codziennego.
Samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku. NIech będzie to czas obfitości i rozwoju...

ZAWÓD GÓRNIK – PRESTIŻ I RYZYKO

Dodano: 2010-12-16

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Długie szychty, ciągłe niebezpieczeństwo, wysoka temperatura panująca pod ziemią – górnictwo to ciężki kawał chleba. Wiedzą o tym nie tylko pracujący w tym zawodzie. Jak wynika z badań CBOS, w 2009 roku aż 78% Polaków wyrażało duże poważanie dla trudniących się tą pracą. W rankingu najbardziej szanowanych profesji górnicy zajęli trzecie miejsce, zaraz po nauczycielach akademickich i strażakach.

Język obcy – atrakcyjny benefit

Dodano: 2010-12-11

Informacja prasowa portalu rynekpracy.pl

Kursy językowe to – obok szkoleń zawodowych i dodatkowej opieki medycznej – jeden z najczęściej oferowanych benefitów w polskich firmach. Podejmowane prywatnie wymagałyby od zainteresowanego nie tylko silnej motywacji i wolnego czasu, ale przede wszystkim sporych nakładów finansowych. W przypadku, gdy za kurs płaci pracodawca, koszty poniesione przez pracownika ulegają redukcji.

Ile zarabia Święty Mikołaj?

Dodano: 2010-12-11

Informacja prasowa portalu wynagrodzenia.pl

Bycie św. Mikołajem to niezwykle opłacalne zajęcie. W zależności od regionu kraju, charakteru wizyty i jej terminu osoba wcielająca się w rolę świętego może zarobić od 50 do nawet 400 zł za pojedyncze spotkanie. Stawki płacy są oczywiście zróżnicowane w zależności od tego czy Mikołaj jest osobą prywatną czy działa w ramach zatrudnienia w agencji artystycznej.  Więcej trzeba również zapłacić jeśli większa jest liczba dzieci do obdarowania oraz jeśli Mikołaja zamawia szkoła, przedszkole czy firma organizująca spotkanie mikołajkowe dla rodziny pracowników.