Pracujące Mamy - program szkoleniowo doradczy oraz staże/praktyki dla młodych matek

Porady dla pracujących mam - zadaj pytanie, porozmawiaj, zadzwoń...
Prawnik Psycholog Doradca zawodowy

ŚREDNIE WYKSZTAŁCENIE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU? Czy to możliwe??

Dodano: 2010-10-04

Teraz już TAK!!! Od września trwa rekrutacja do Dolnośląskiego Liceum E-learningowego! To projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX „Rozwój wykształcenie i kompetencji w regionach”, Działanie 9.3 „Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego w formach szkolnych”.

Nauka przez Internet staje się coraz popularniejszą metodą edukacji. Do niedawna szkolenia internetowe były tworzone na zamówienie przede wszystkim dla dużych korporacji. Jednak e-learning jest również doskonałym rozwiązaniem edukacyjnym dla uczniów i studentów.

Coraz częściej formuła edukacji na odległość propagowana jest w ramach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

E-learning to inaczej uczenie z wykorzystaniem technologii internetowych, głównie przez przeglądarkę. Szkolenie internetowe od strony technicznej jest rozbudowaną aplikacją. Oprócz nawigowania po treści musi rejestrować postępy uczestnika w szkoleniu, to, jak rozwiązuje ćwiczenia, ile spędza w nim czasu. Dane te muszą być przesłane do tzw. platformy e-learning – czyli systemu, który zapisze informacje w bazie danych. Zdobywając średnie wykształcenie w naszym liceum e-learningowym macie wiele innych możliwości, np. wyświetlanie statystyk o postępach, zapamiętywanie co do "slajdu" miejsca zakończenia edukacji. Przed przystąpieniem do lekcji, zachęcamy do zapoznania się z lekcją instruktażową.

Na udział w "uczeniu" internetowym poświęca się znacznie mniej czasu, niż na tradycyjne. Dzięki temu, że jesteśmy skoncentrowani na celach, efektywność szkoleń/kursów/lekcji siła oddziaływania e-learningu jest znacznie większa. Popularny przelicznik czasu trwania nauczania (szkolenia) internetowego do odpowiadającego mu nauczania (szkolenia) tradycyjnego wynosi 1:4. Dużą zaletą edukacji internetowej jest to, że możemy je odbywać w tzw. międzyczasie, bez konieczności dojazdów, reorganizowania czasu.

Jest to doskonałe narzędzie dla osób:
- pracujących na różne zmiany,
- opiekujących się osobami zależnymi (np. dziećmi, ludźmi starszymi),
- niepełnosprawnych,
- z małych miejscowości, terenów wiejskich (o utrudnionej komunikacji autobusowej),
oraz wszystkich tych, którzy pragną jednocześnie zwiększyć swoje kompetencje, oswoić się z nowymi technologiami.

 

Szczegółowe informacje o projekcie, oraz dokumenty rekrutacyjne do pobrania znaleźć można na stronie:

www.dle.edu.pl

<<< Powrót