Pracujące Mamy - program szkoleniowo doradczy oraz staże/praktyki dla młodych matek

Porady dla pracujących mam - zadaj pytanie, porozmawiaj, zadzwoń...
Prawnik Psycholog Doradca zawodowy

OBUDŹ SIĘ NA BOGACTWO

Dodano: 2010-10-19

Obudź się na bogactwo – pod takim hasłem w dniu 25.09. 2010 w Horodnianach pod Białymstokiem zebrało się ponad 100 przedsiębiorczych kobiet. Mieliśmy zaszczyt tam być! Zostaliśmy zaproszeni przez panią Barbarę Zabielską, która jest prezesem Stowarzyszenia Laboratorium Sukcesu w Białymstoku.  Skąd taki pomysł, aby zaprosić nas – współautorów książki „Bóg i pieniądze” ? Otóż zaczęło się od tego, że pani Małgorzata Trzeciak, członkini Laboratorium Sukcesu, przeczytała naszą książkę. Spodobała się jej. Zaproponowała, aby nas zaprosić. I tak się stało.

Piękny Białystok, miasto przenikania się różnych kultur. Przemiły hotelik SPA Zdrojówka, kilka kilometrów od Białegostoku, w Horodnianach. I gorąca atmosfera stworzona przez organizatorki, uczestniczki i osoby prowadzące tę niezwykłą konferencję. Na pierwszy ogień poszliśmy my- Zbyszek i Filip.

Wejście smoka – Zbyszek siedzi na krześle i robi sweter na drutach (tak młody Marek – bohater książki - zarabiał z mamą na chleb). Wchodzi Filip, gra na skrzypcach fragment koncertu A moll Vivaldiego. Opowiadamy, jak się poznaliśmy, jak powstawała książka i co sprawiło, że Marek – jej bohater – otworzył się na bogactwo i osiągnął wolność finansową. Mówimy słuchającym nas kobietom, jak  każda z nich może osiągnąć finansową niezależność: z każdej zarobionej kwoty pieniędzy odkładaj pewien procent i korzystnie inwestuj. Następnie powiększaj swoje przychody i znowu: część odkładaj i inwestuj. Pokazujemy na wykresach, jakie będą po latach efekty systematycznego inwestowania. Wyjaśniamy pojęcie osłony finansowej, nazywanej przez Marka zapasem nienaruszalnym i mówimy, dlaczego w obecnych czasach posiadanie takiej osłony finansowej jest koniecznością. Mówimy o dalszych krokach: bezpieczeństwo finansowe i wolność finansowa. Są konkrety  - słupki i liczby.

Wychodzi  Tomek – syn Zbyszka - i mówi, jak on, młody człowiek, stosując zasady opisane w książce „Bóg i pieniądze” osiągnął sukces. A potem cała sala śpiewa z nami przy akompaniamencie skrzypiec Filipa: „Pieniądze szczęścia nie dają być może, lecz kufereczek stóweczek daj Boże”.
 
Byliśmy wśród prelegentów jedynymi przedstawicielami płci brzydkiej. Po nas były niezwykle interesujące wystąpienia przedsiębiorczych kobiet o biznesie, budżecie domowym i zarabianiu na swojej pasji. Na koniec wyciskający łzy wzruszenia recital sopranistki Ireny Szawiel.

Aż niewiarygodne, że tam daleko, na obrzeżach Polski, dzieją się takie rzeczy! Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla organizatorek konferencji „Obudź się na bogactwo”. Drogie panie, ta konferencja to wasz wielki sukces. Czy przyjedziemy jeszcze kiedyś do Zdrojówki w Horodnianach? Pewnie tak, dostaliśmy vouchery. Czy staniemy na scenie przed przedsiębiorczymi i dynamicznymi dziewczynami z Białegostku? Życie pokaże...

Zbigniew Kwiatkowski i Filip Żurakowski, www.bogipieniadze.pl


Serdecznie dziękujemy:

  • paniom z SPA Zdrojówka za stworzenie nam miłej atmosfery i luksusowych warunków pobytu oraz za pyszne jedzenie,
  • Krzysztofowi Kwiatkowskiemu  za pomoc techniczną przy obsłudze urządzeń,
  • wszystkim paniom za niezwykle inspirujące dyskusje kuluarowe.

Poniżej link do filmu z konferencji: http://www.youtube.com/watch?v=jqEdZcwnAdE

<<< Powrót