Pracujące Mamy - program szkoleniowo doradczy oraz staże/praktyki dla młodych matek

Porady dla pracujących mam - zadaj pytanie, porozmawiaj, zadzwoń...
Prawnik Psycholog Doradca zawodowy

ALFABET FINANSOWY

Dodano: 2011-01-04

Vademecum finansów osobistych i biznesu

g jak generowanie przychodów....

Określenie „generowanie” pochodzi z łaciny. Generare oznacza płodzić, rodzić. Na pewno chcesz być finansowo płodny. Jak zatem możesz generować, czyli wytwarzać przychody?

Pracując  na etacie, prowadząc działalność gospodarczą oraz zdobywając  aktywa, które na ciebie pracują.  Wymieniłem trzy źródła przychodów. Możesz mieć  pieniądze z jednego źródła (np. z pracy na etacie), z dwóch źródeł (np. z pracy na etacie i działalności gospodarczej „po godzinach”) lub ze wszystkich trzech źródeł.


Rozróżniamy zatem trzy sektory generowania przychodów:


     Sektor  P – pracownik pracujący w firmie, urzędzie, instytucji.
     Sektor  B - biznesmen, właściciel firmy.
     Sektor  I – inwestor, właściciel aktywów dających przychód pasywny (właściciel nieruchomości, praw autorskich , patentów itp.).


Nie zgadzam się z nikim, kto twierdzi, że funkcjonowanie w sektorze P, jest czymś gorszym  niż działanie w sektorze B lub w sektorze I.  Są to trzy równorzędne sektory.  P może oznaczać też „pasjonat”. Wśród ludzi pracujących na etacie jest wielu pasjonatów, chociażby pewien znany mi naukowiec, który pieniądze zarobione na kontrakcie zagranicznym przeznaczył nie na samochód, nie na lepsze mieszkanie, lecz na ...wysokiej klasy lunetę do obserwacji ciał niebieskich.


Oczywiście jest też wielu pasjonatów w sektorze B.  Przykład? Tadeusz Polit, właściciel Palarni Kawy „Caffe Polit” w Wałbrzychu, prowadzący ją od 20 lat wraz z małżonką Marzanną.  Spędziłem dwie urocze godziny w tej palarni, smakując wysokiej klasy kawę z ekspresu i słuchając pana Tadeusza – niezrównanego gawędziarza, który o kawie wie wszystko – o jej historii, gatunkach, sposobach obróbki i parzenia. O tym,  jaka kawa nam służy, a jaka szkodzi. Bezcenna wiedza dla każdego, kto chce osiągać „ostrą efektywność”.  


Moje zdanie jest takie: pozostań w sektorze, w którym jesteś, tak długo, jak długo możesz się w nim rozwijać i realizować swoją życiową pasję. Będąc pracownikiem lub biznesmenem zawsze oszczędzaj i inwestuj zgromadzone oszczędności.  A zatem bądź równocześnie pracownikiem i inwestorem lub  równocześnie biznesmenem i inwestorem.


Ściągawka – Jak osiągnąć wolność finansową

 

  • Najlepiej zarabia się na pasji. Zajmuj się tym, co jest twoim hobby. Pomyśl, jak możesz uczynić to źródłem generowania przychodów.
  • Niech pasja będzie nicią przewodnią twego życia. Zmieniaj sektory, nie zmieniaj pasji. Idź do tego sektora, który lepiej umożliwia ci bycie twórczym w zakresie twojej pasji.
  • Jeśli wystarczająco uparcie i wytrwale będziesz realizował swoją pasję, na pewno dojdziesz w  obranej dziedzinie do najwyższych osiągnięć.
  • Mistrzostwo osobiste + umiejętności komunikacyjne = sukces i pieniądze.Autorem cyklu „Alfabet Finansowy” jest...

 

Filip Żurakowski – – trener biznesu, autor wielu książek
na temat zarządzania firmą i rozwoju osobistego.
Współautor książki „Bóg i pieniądze”.

 

 

Konsultantami  „Alfabetu Finansowego” są...


Zbigniew Kwiatkowski -  przedsiębiorca z Malborka,
współautor książki „Bóg i pieniądze”.

 

 

 

Krzysztof Pilch – przedsiębiorca, inwestor,
organizator konferencji i szkoleń na temat
zarządzania finansami osobistymi.

 

 

 

„Bóg i pieniądze” ...
to książka , która może poszerzyć Twoją wiedzę na temat zarządzania finansami osobistymi. (Zbigniew Kwiatkowski, Filip Żurakowski, Bóg i pieniądze. Historia Marka, który przeżył piekło, lecz nie poddał się i osiągnął wolność finansową,  www.bogipieniadze.pl). Nowość, obecna na półkach nie tylko polskich księgarń. Zawędrowała też do USA i Niemiec. Zaistniała również w mediach – m.in. w TV Biznes i radiowej Trójce. Wysłuchaj i obejrzyj nagrania tych programów, wchodząc na stronę www.bogipieniadze.pl, zakładka „Media o nas”.

<<< Powrót