Pracujące Mamy - program szkoleniowo doradczy oraz staże/praktyki dla młodych matek

Porady dla pracujących mam - zadaj pytanie, porozmawiaj, zadzwoń...
Prawnik Psycholog Doradca zawodowy

Agencja „Senior” – Mój pomysł na biznes!

Dodano: 2012-01-09

Trzy lata temu zaoferowałam zaprzyjaźnionej ze mną rodzinie, pomoc w znalezieniu godnej zaufania opiekunki dla chorej babci. Udało się! Opiekunka pomagała staruszce w podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych. Dbała, by zażywała leki o właściwej porze, brała kąpiel i zjadała ciepłe posiłki. Moim przyjaciołom pomoc opiekunki ułatwiła organizację życia domowego. Czas permanentnego zapracowania powoduje, że ludzie potrzebują opiekunek również dla swoich starszych rodziców i dziadków, nie tylko dla swoich dzieci.

Gdy udało mi się pomóc jednej rodzinie, pojawiła się kolejna z podobnymi problemami, a potem następna. Dlatego postanowiłam założyć Agencję Opiekunek dla Seniorów „SENIOR”.

Ten pomysł na biznes nie wymagał ode mnie wielkich inwestycji. Wystarczyło znaleźć kilka kobiet posiadających określone predyspozycje i silną motywację do opiekowania się osobami starszymi. Trudnością jednak okazuje się - do dziś - weryfikacja odpowiednich opiekunek. Należy pamiętać, że jedna nieuczciwa osoba może popsuć cały biznes.

Aby rozpocząć taki biznes nie trzeba mieć dużych pieniędzy. Potrzebny jest telefon i biuro do spotkań z klientami i współpracownikami. W następnej kolejności - skuteczna reklama, dzięki której przekazuję potencjalnym klientom wiadomość o usługach, jakie oferuję.

Moja Agencja „Senior” zapewnia: usługi pielęgniarskie, czynności pielęgnacyjne, czynności gospodarcze, czynności organizacyjne. Dodatkowe informacje: www.pomoc-senior.pl

Na koniec dodam, że dobry pomysł na biznes, to tylko mała część sukcesu. Determinacja, konsekwencja w działaniach, wyciąganie wniosków z własnych błędów i ogromna wiara w siebie zapewnią prosperity każdemu biznesowi.

Ewa Adamczewska - Agencja SENIOR

<<< Powrót